ZAPROSZENIE NA GALĘ 2019

2 Zamek Krolewski 36

W tej właśnie sali, Wielkiej Sali Assamblowej Zamku Królewskiego w Warszawie, 12 grudnia o godzinie 18:00 po raz siódmy odbędzie się wielka gala wręczenia nagród w konkursie dziennikarskim "Dziennikarze dla Klimatu - innowacyjne miasta". Do końca października będą spływać zgłoszenia, ale już dzisiaj wiadomo, że prac będzie więcej niż w roku ubiegłym.

Jak co roku w Gali, oprócz osób najważniejszych, czyli nagrodzonych dziennikarzy, udział wezmą politycy, samorządowcy, posłowie i senatorowie mijającej jak i zaczynającej się kadencji, działacze gospodarczy w zakresie ochrony środowiska. Udział zapowiedział (co roku obecny) Ambasador Republiki Federalnej Niemiec, w obecnej kadencji Rolf Nikel wraz z dyplomatami z Ambasady RFN.

Gali towarzyszyć będzie kilka dodatkowych zdarzeń. W tym roku po raz pierwszy gościć będziemy stypendystów DBU. Od ponad dwudziestu lat stypendia te są wręczane w czasie oddzielnej uroczystości, w tym roku będziemy mieli zaszczyt uczestniczyć we wręczeniu stypendiów tegorocznym laureatom.

O godzinie 17:30 udostępniona zostanie wystawa fotograficzna "Świat, który odchodzi", dostępne będą także stanowiska kilku pozarządowych organizacji ekologicznych które zaprezentują swoje działania i wydawnictwa.

W trakcie uroczystości usłyszymy wykład dr. hab. Tomasza Aleksandrowicza, prof. Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie pod tytułem: „Społeczne i polityczne konsekwencje zmian klimatycznych: wzrost zagrożeń terrorystycznych?”.

W tym roku Galę poprowadzi znana dziennikarka radiowa i laureatka głównej nagrody II edycji konkursu "Dziennikarze dla Klimatu" w 2014 r. Ewa Podolska.

Po uroczystym wręczeniu nagród zapraszamy na poczęstunek i lampkę wina do dawnego Wielkiego Skarbca.

Wstęp możliwy tylko za zaproszeniami. Po informacje i zaproszenia proszę zgłaszać się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy