Konferencja prasowa

logo 3 MALE

20 000 złotych – tyle wynosi pierwsza nagroda w konkursie dziennikarskim “Dziennikarze dla klimatu” organizowanym przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy współpracy z Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU.

Zapraszamy na konferencję prasową, którą inaugurujemy konkurs.

Konferencja odbędzie się 27 marca br. o godz. 11.00, w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8, w Warszawie.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali:

  • prof. dr hab. Maciej Nowicki – dwukrotny minister środowiska, prezydent szczytu klimatycznego COP14 w 2008 roku w Poznaniu, przewodniczący jury konkursu.
  • Beata Jaczewska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.
  • dr Andrzej Kassenberg – prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju, członek jury konkursu.
  • red. Katarzyna Dowbor – ambasador konkursu.
  • red. Krystyna Forowicz – prezes Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS.

Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja działań na rzecz ochrony klimatu. Konkurs ma za zadanie wyróżnić prace dziennikarzy dotyczące tematyki ochrony klimatu nie tylko w skali makro, ale również w skali lokalnej, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały (ale niebanalny) uświadamiać o zagrożeniach klimatycznych, takich jak powodzie czy huragany, których siła i liczba rośnie. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu – zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych – może być zastępowanie kopalnych surowców energetycznych odnawialnymi źródłami energii. Ale też nasze codzienne działania mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych i ich negatywnych skutków.

Więcej informacji:

www.dziennikarzedlaklimatu.pl

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 515 111 490 oraz 22 663 12 33

Po konferencji zapraszamy na lunch.

DBU logo MALE

EKOS - logo - kolor - 2 MALE

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy