Konferencja inaugurująca V edycję konkursu

 DSC 3001

Konkurs „Dziennikarze dla Klimatu”,

czyli interesująco, rzetelnie i z pasją o klimacie.

Główna nagroda 5 tysięcy euro.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy ZG SDP wspólnie z Ambasadą RFN w Polsce oraz Deutsche Bundesstiftung Umwelt (Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko) organizują ogólnopolski konkurs „Dziennikarze dla Klimatu”. Nagrodami uhonorowani zostaną autorzy prac publicystycznych, którzy w najbardziej interesujący i rzetelny sposób przedstawią problemy, konsekwencje i zagrożenia zmieniającego się klimatu. Prace powinny przyczyniać się do popularyzacji idei wykorzystania odnawialnych źródeł energii i edukacji społeczeństwa (więcej o kryteriach oceny w regulaminie konkursu).

Konkurs „Dziennikarze dla klimatu” organizowany jest od pięciu lat. Tym razem jego edycja wzbogacona została o temat energetyki obywatelskiej. Intencją organizatorów konkursu jest promocja lokalnej samowystarczalności energetycznej opartej na źródłach odnawialnych.   Konkurs  ma uświadomić społeczeństwu, że rozwój energetyki obywatelskiej to szansa na czystą energię w Polsce, redukcję niskiej emisji, szansa na czyste powietrze, lepszą jakość środowiska dzięki ograniczeniu spalania węgla, to także nowe miejsca pracy na rynku lokalnym, w branży OZE, w budownictwie.. To także rozwój gospodarczy regionu. Stąd organizatorzy nadali wyższą rangę konkursowi o kontekst: „Czysta energia dla Polski”.

Każdego roku odbywają się regularne spotkania sygnatariuszy i obserwatorów Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu – Konferencje Stron Konwencji Klimatycznej (Conferences of the Parties, z ang. COP). Są one poświęcone szczegółowym rozwiązaniom dotyczącym wcielania w życie postanowień konwencji i planowaniu dalszych przedsięwzięć. W 2018 r., decyzją konwencji klimatycznej ONZ, Polska będzie gospodarzem 24. szczytu klimatycznego (COP24). Nasz kraj po raz trzeci będzie pełnić rolę Prezydencji Konferencji.

W ramach szczytu COP24 w przyszłym roku w Polsce odbędą się: 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), 14. Spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1). W szczycie weźmie udział kilkanaście tysięcy osób z ponad 190 krajów politycy, a także reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.

Konkurs “Dziennikarze dla klimatu  Czysta energia dla Polskiświetnie wpisuje się w organizację tego wydarzenia.

Informacje o konkursie i regulamin na stronie internetowej 

 www.dziennikarzedlaklimatu.pl

Kontakt:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: (22) 119 01 68, 515 111 490

DSC 3010

DSC 2995

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy