red. Elżbieta Strucka

Kategoria: JURY

Jest autorką kilkuset audycji i wielu cykli edukacyjnych i popularno-naukowych dotyczących m.in. ochrony przyrody i ochrony środowiska, w których starała się przekazywać słuchaczom nie tylko wiedzę na ten temat, ale i dobre wzorce, przykłady właściwych działań proekologicznych. Jeden z nich (15 audycji), nadawany w 2004 r. w Polskim Radiu BIS był poświęcony klimatowi. Celem tego cyklu było poszerzenie wiedzy słuchaczy na temat przyczyn i ewentualnych skutków zmian klimatu, we wszelkich zakresach. Nie brakowało materiałów związanych z naszymi codziennymi nawykami, które mogą wpływać na proces globalnego ocieplenia.

Przez kilka lat współpracowała z wydawnictwem Nowa Era – była m.in. konsultantką merytoryczną multimedialnego podręcznika z przyrody dla klas V–VI i współautorką części tekstów. Uczestniczyła w pracach jury konkursu dziennikarskiego zorganizowanego przez Koalicję Klimatyczną w 2011 r.

Od stycznia 2008 do końca marca 2009 była rzecznikiem prasowym ministra środowiska, prof. Macieja Nowickiego.
Dwukrotnie odznaczona złotą odznaką resortową za działalność publicystyczną (przyznaną przez ministrów środowiska Stanisława Żelichowskiego i Macieja Nowickiego). Ma złotą odznakę LOP. Jest – od początku jego istnienia – aktywnym członkiem Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, aktualnie pełni funkcję sekretarza Zarządu.

Obecnie m.in. publikuje artykuły w czasopismach „Środowisko”, „Przyroda Polska”, „Gazeta Samorządu i Administracji”. Stale współpracuje z Katedrą Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt SGGW, gdzie jako rzecznik Stowarzyszenia Miłośników Żubrów zajmuje się popularyzacją tematyki związanej z ochroną żubrów i rozwojem ich populacji w Polsce i w Europie.

AddThis Social Bookmark Button

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy