Zmarł Przemek Czajkowski

PRZEMEK3

4 maja, po długiej chorobie odszedł od nas Przemek Czajkowski, członek i przyjaciel Klubu EKOS wieloletni Koordynator Krajowy UNDP GEF/SGP, Człowiek Roku Polskiej Ekologii w 2006 roku.

Przemek przez 30 lat wspierał i wzmacniał ruch ekologiczny. Przemierzył tysiące kilometrów po całej Polsce, aby pomóc organizacjom ekologicznym zrealizować ich projekty, pomysły służące ochronie przyrody. Wiele z tych projektów łączyło ochronę przyrody z pomocą najbiedniejszym, bezdomnym, zagubionym. Dzięki Niemu polski Program Małych Dotacji Funduszu na rzecz Globalnego Środowiska UNDP był jedyny w swoim rodzaju. Zarządzanie małymi grantami GEF-u w rękach Przemka Czajkowskiego pozwalało na wyjątkowo efektywne wydawanie pieniędzy na szeroko pojmowaną ochronę środowiska i przyrody. Ponad 370 zrealizowanych projektów małego GEF-u udowodniło to ponad wszelką wątpliwość.
Ostatnio, nie zważając na chorobę, Przemek włączył się w prace kapituły konkursu organizowanego przez EKOS „Dziennikarze dla klimatu”. Nie skorzystamy już z Jego wiedzy, która tak pomocna byłaby w pracach jury tego konkursu.
Szanowaliśmy Przemka za wiedzę, życzliwość, wyrozumiałość, umiejętność współpracy i bezgraniczne zaangażowanie. Będzie nam Go brakowało.
Rodzinie i przyjaciołom Przemka składamy wyrazy głębokiego współczucia. Pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Zarząd Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy