Dyskusja o węglu

17 lutego 2016, godz. 18.00 w siedzibe Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16 p. II, Warszawa, Fundacja im. Heinricha Bolla organizuje dyskusję na temat przyszłości górnictwa i energetyki.
Temat z pozoru techniczny i polityczny, wiąże się nierozerwalnie z wyborem konkretnego scenariusza rozwoju i zmiany – modelu uwzględniającego warunki ekonomiczne, środowiskowe i technologiczne, ale także, a może przede wszystkim, kontekst społeczny.
Kopalnie to nie tylko zakłady wydobycia surowca i – politycznie ujmując - symbol niezależności polskiej gospodarki; to również miejsca pracy i obrony interesów pracowniczych, będące źródłem specyficznej lokalnej kultury. Jaki jest społeczny i kulturowy wymiar możliwej / koniecznej zmiany? Jak wyważyć interes społeczny z wymogami środowiskowymi i ekonomicznymi? Jak budować cywilizację powęglową w „Polsce węglem stojącej”? W jaki sposób górnicy mogą stać się aktywnymi podmiotami w transformacji energetycznej? Jak wzbudzić energię ludzi i tworzyć platformy współpracy na rzecz odpowiedzialnej społecznie zmiany energetycznej w Polsce?
O tym, jakiego rozwiązania potrzeba Polsce, w oparciu o książkę Polski węgiel, dyskutować będą:
•dr Janusz Steinhoff
Edwin Bendyk
Urszula Papajak
dr Michał Wilczyński
Spotkanie poprowadzi Michał Sutowski.
 

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy