NAGRODY ROZDANE

 

DSC06744

Pierwsza edycja konkursu "Dziennikarze dla Klimatu" dobiegła końca, znamy już wszystkich laureatów.

W Wilkiej Sali Asamblowej Zamku Królewskiego w Warszawie, w obecności Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec Rüdigera Freiherra von Fritscha oraz dr. Ulricha Witte z DBU, który specjalnie na tę okzję przyjechał z Niemiec, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.

Decyzją jury:

  • I Nagroda, statuetka, dyplom oraz 20 tys. zł przyznana została red. Tomaszowi Ulanowskiemu z Gazety Wyborczej za cykl artykułów: „Gorączka już nie rośnie”, „Zielone idzie na Wschód”, „400 cząstek na milion” oraz „Dekada na sterydach”.
  • II Nagroda, statuetka, dyplom oraz 4 tys. zł przyznana została red. Andrzejowi Hołdysowi z miesięcznika „Wiedza i Życie” za cykl artykułów: „Smartholm”, „Chemia pełna energii”, "My się wody nie boimy" oraz „Pogoda na życzenie”.
  • III Nagroda, statuetka, dyplom oraz 2 tys. zł przyznana została red. Marcinowi Popkiewiczowi z portalu „Nauka o Klimacie” za cykl „Mity klimatyczne.

Ponadto jury przyznało jeszcze trzy równorzędne wyróżnienia uhonorowane dyplomami dla:

  • zespołu w składzie red.red. Maciej Samsonowicz, Agnieszka Stanisławska oraz Amelia Panuszko – z telewizji Polsat Biznes za cykl programów EKO Polska,
  • red. Andrzej T. Papliński – z miesięcznika „Murator” za cykl artykułów „W krainie OZE. Doświadczenia duńskie" i "Kolektory dla wytrwałych"
  • red. Adam Grzeszak – tygodnika „Polityka” za artykuł „Niedojrzała energia”.

Poniżej kilk zdjęć z tej uroczystości

DSC06701

Uczestnicy gali.

DSC06702

Przemawia Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rüdiger Freiherr von Fritsch.

DSC06709

Wystąpienie dr. Ulricha Witte z DBU.

DSC06712

Głos zabrał prof. dr hab. Maciej Nowicki, przewodniczący Jury.

DSC06736

Z rąk Krystyny Forowicz - prezesa Klubu EKOS, prof. Macieja Nowickiego oraz dr. Ulricha Witte pierwszą nagrodę odbiera red. Tomasz Ulanowski z "Gazety Wyborczej".

P.W.

 

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy